Yaşam

38. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi’nde açılıyor

38. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda sergilenmeye değer görülen ödüllü karikatürler Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi’nde sergileniyor.

22 Mayıs Pazartesi günü açılacak sergi 9 Haziran Cuma gününe kadar ziyaret edilebilecek.

Aydın Doğan Vakfı’nın toplumlar arası uzlaşmayı, sevgiyi, dostluğu, özgürlük ve barışı karikatürlerle yaymak amacıyla düzenlediği 38. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmek üzere değerli bulunan karikatürler sergileniyor. 22 Mayıs Pazartesi günü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi’nde. 9 Haziran Cuma günü ortasında ziyarete açılacaktır.

Dünyanın dört bir yanından farklı fikir ve inançları karikatürize eden sanatçıları bir araya getiren ve sanatlarını konuşturmalarını sağlayan yarışa 63 ülkeden 564 karikatürist toplam 1.531 eserle katıldı.

Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda; Engin Selçuk’un çalışması birincilik ödülünü aldı.değer görüldü. İranlı sanatçı Mahmood Nazari ikincilik ödülünü alırken, İtalyan sanatçı Marco De Angelis üçüncülük ödülünü aldı.değer bulundu.

Kız çocuklarının ve genç kadınların hayatlarının her alanında fırsat eşitliğine sahip olmalarını desteklemek için çalışan Aydın Doğan Vakfı, her yıl Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’na katılmaktadır. “Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar” özel bir ödül sunar. Bu özel ödülün sahibi, Fethi Gürcan Mermertaşoldu.

3 Sanatsal Başarı Ödülü

Seçici Kurul ayrıca Başarı Ödülü için Hırvatistan’dan Nikola Listes, Türkiye’den Halit Kurtulmuş Aytoslu ve Şevket Yalaz’ı da ödüllendirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

yenisarbademlihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu