Haber

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Anadolu OSB’de Sanayicilerle Buluştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Anadolu Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) sanayici ve iş insanlarıyla buluştu.

Yavaş seçim ofisinden yapılan açıklamaya göre, Anadolu OSB Yönetim Konseyi Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay’ın da hazır bulunduğu toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde yürüttüğü projeleri anlattı.

Başkentteki OSB’lerle her yıl iş birliği protokolü imzaladıklarını belirten Yavaş, OSB’lerde üretimin artmasıyla birlikte istihdam sorununun da azaldığına dikkat çekti.

ABB ile iştirakleri ASKİ ve EGO’nun bütçelerini hazırlarken 550 kuruluşun görüşüne başvurduklarını belirten Yavaş, “Kenti birlikte yönetmenin anlamı budur. Sivil toplum kuruluşları dahil herkese soruyoruz. Şu ana kadar yapmadım. Oy vermeyenler ya da bizim gibi düşünmeyenler hakkında sosyal medyadan tek bir mesaj yayınladık.” “Çünkü söz verdim. Rozetimizi çıkardık, belediye başkanı gibi çalışmalarımızı başlattık, kimseyi esirgemedik.” sözlerini kullandı.

Yavaş, ASKİ’nin Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi’nin ABB eski Başkanı Murat Karayalçın tarafından hayata geçirildiğini ve tesise 2010 yılında Çevre Bakanlığı tarafından ceza kesildiğini belirtti.

Tesisin yenilenmesi için proje hazırladıklarını anlatan Yavaş, şöyle konuştu:

“750 bin metreküp Ankara Çayı’na hiç ayrılmadan gidiyor. Ankara Çayı’ndan Sakarya’ya karışıyor, burada sebze eken insanlar var. İstanbul Ömerli Barajı suyunu Sakarya’dan alıyor. İstanbul’un suyu 3 yıldır pis kokuyor. Yani büyük bir çevre felaketi. Aynen. Erzincan’daki gibi sonuçları olabilir. Bunu duyar duymaz hemen projenin ihalesine çıktık, proje tamamlandı. Cumhurbaşkanımıza sunduk, dedik ki: ‘Böyle bir çevre felaketi var.’ Onayladı ve yatırım programına dahil etti. 275 milyon dolarlık krediyi bulduk. 25 “Bir milyon doları öz kaynaklarımızdan harcayacağız. Ancak Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan kredi 8 aydır belediye meclisinde bekliyor. İnşallah önümüzdeki dönemde bu engel ortadan kalkacak. Çünkü muhalefet adına halkın sağlığını düşünmemenin sonucunu umarım sandıkta göreceklerdir.”

Anadolu OSB’deki toplantının ardından Yavaş, Sincan 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde ziyaret ettiği bir firmanın kafeteryasında çalışanlarla akşam yemeği yedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu