Haber

Anket: ABD halkının yüzde 60’ı Trump’a yönelik suçlamalara inanmıyor

ABD’nin Connecticut eyaletinde bulunan Quinnipiac Üniversitesi, kozamaçlayan suçlamalarınsosyal boyutunu incelemek için 1776 kişiyle anket yaptı.

Anketin bir parçası olarak, katılımcılara Trump aleyhindeki suçlamalar soruldu.

Ankete katılanların yüzde 62’si, Adalet Bakanlığı’nın Trump aleyhine dava açmadığını söyledi. siyasi motivasyon‘ sorusuna katılımcıların yüzde 51’i eski başkanın yargılanmasını istedi.

Ankete katılan 10 kişiden 6’sı, Trump Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra söyledi gizli devlet belgelerini evde tutmak‘uygunsuz’ buldu.

Trump’ın malikanesinden gizli belgeler

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Florida’daki konutu, 8 Ağustos 2022Sabah saatlerinde ‘gizli belgeler’ soruşturması için FBI casuslarıtarafından arandı.

Baskını ve devam eden soruşturmaları ‘siyasi’ olarak nitelendiren Trump, özellikle Mar-a-Lago’dan alınan belgelerin ‘bağımsız bir hakem veya özel yargıç’ tarafından incelenmesini istedi.

Trump’ın ‘ gizlenmiş belgeler‘ Ve ‘6 Ocak Kongre baskını’Soruşturmalara, Özel Yetkili Uzman olarak atanan eski Başsavcı Jack Smith başkanlık ediyor.

11 Haziran’da Trump, devletle ilgili belgeleri saklama suçlamalarını “saçma ve asılsız” olarak nitelendirdi.

Donald Trump ayrıca 4 Nisan’da 2016 başkanlık seçimleri sırasında bir kadına ‘sus’ demekle suçlandı. Manhattan Ceza Mahkemesi’Yargıç huzuruna çıkan şahıs, kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti.

toprakkalehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu