Haber

Aydın Satranç İl Birinciliği Turnuvası Sona Erdi

Atatürk, Aydın Satranç İl Temsilciliği gözetiminde Spor89 kişilik salonda gerçekleştirilen ve 89 sporcunun katıldığı Aydın 9-12 Yaş Satranç İl Birinciliği Turnuvası sona erdi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün desteğiyle düzenlenen 9-12 Yaş Satranç İl Şampiyonası’nda Aydınlı minikler beyin sporu yaptı. Satranç Federasyonu Aydın İl Temsilciliği etkinlik programında yer alan ve 8 kategoride 9-12 yaş arası 89 erkek ve kadın sporcunun katıldığı Aydın Satranç İl Şampiyonası Turnuvası tamamlandı. Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen turnuvada sporcular mücadele ederken, aileleri de heyecanlı anlar yaşadı. Turnuva sonunda dereceye girenlere madalyaları takdim edildi.

İl şampiyonasına katılan sporcular, 21 – 28 Ocak 2023 tarihlerinde Antalya’da yapılacak olan Türkiye Yaş Kümeler Satranç Şampiyonası’na katılmaya hak kazandılar. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Aydın’ı temsil edecek sporculara başarılar diledi. Antalya’da yapılacak Türkiye Şampiyonası’nda iki gün süren maçların sonunda üst sıralara yükseldi. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu