Haber

Başkan Pekyatmacı’dan Yeni Eğitim Yılı Mesajı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırcı, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı dolayısıyla kutlama bildirisi yayınladı. Önder Pekyatırcı yaptığı açıklamada yeni eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiası için hayırlı olmasını diledi.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırcı, 11 Eylül’de başlayacak yeni eğitim-öğretim yılı dolayısıyla kutlama bildirisi yayınladı. Lider Pekyatırcı, tebrik mesajında ​​şu ifadelere yer verdi:

“Geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencilerimizin uzun bir tatilin ardından okullarıyla, arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle yeniden bir araya geleceği yeni bir eğitim dönemine başlamanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz.

Çocuklarımıza ne kadar eğitim olanağı sağlarsak, onları ne kadar doğru yetiştirebilirsek geleceğimiz o kadar parlak ve güçlü olacaktır. Bugün okuldaki eğitimlerinde rehberlik ettiğimiz çocuklarımız, yarınlarımızın bilim insanları, mühendisleri, teknoloji girişimcileri, öğretmenleri ve başkanları olacaklar. Teknoloji yarışının tüm hızıyla devam ettiği çağımızda; Eğitimli, meraklı ve heyecanlı genç nesillere ihtiyacımız var. Selçuklu Belediyesi olarak çocuklarımızın her türlü bilgi, beceri ve donanıma sahip bireyler olarak yetiştirilmesi, yeteneklerinin geliştirilmesi için büyük bir gayret ve özveriyle çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda eğitim camiamıza okullar, kapalı spor salonları, suni çim alanlar, kütüphaneler ve materyaller gibi birçok fiziksel destek sağlıyoruz. Yıl boyunca okullarımızın peyzaj ihtiyaçlarının karşılanmasında da onlara destek olduk.

Sadece kapalı alanlarda değil, okul dışı öğrenme ortamlarında da eğitim vermeye devam etmeyi planlıyoruz. Sille Doğa Okulu, Sanat Tasarım Atölyesi, Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Atölyesi, Trafik Eğitim Parkı gibi okul dışı öğrenme ortamlarıyla öğrencilerimizi sosyal, kültürel, sportif ve akademik açıdan desteklemeye devam edeceğiz. Okul dışı eğitim örneklerini bu okulda da hayata geçireceğiz. Öğrencilerimizin burada alacakları eğitim, onlara gelecekte mesleklerini belirlemede değerli kazanımlar sağlayacaktır.

Bu duygu ve niyetlerle, başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının 2023-2024 eğitim-öğretim yılını tebrik ediyor, şehrimize ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu