İş

BIST şirketlerinden güncel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Tek-Art İnşaat Ticaret Turizm Sanayi ve Yatırımlar A.Ş.

Tek-Art İnşaat (TEKTU), Zigana Otel ile ilgili haberler hakkında KAP’a şu açıklamayı yaptı:

“Şirketimiz ile ilgili olarak; www.takvim.com.tr” adresinde “Tranbzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın oteli satılıyor! İstenen ücret dudak uçuklattı! Tamı tamına…” başlığı ile verilen haber ve bu haberin alıntılandığı çeşitli sosyal medya hesaplarında ve portallarda yayımlanan haberler yanıltıcı ve gerçek dışı bilgiler içermektedir.

Habere konu Zigana Otel, şirketimize ait olup, merhum Mehmet Ali Yılmaz, şirketimiz ortağı idi.

Ayrıca, şirketimizin 30.06.2023 ve 30.09.2023 tarihli Finansal Tabloların 2.09 no.lu dip notlarında “10.500.000 USD anapara tutarlı kredinin ödenmesine ilişkin Odeabank ile protokol imzalanmıştır. Bu protokol kapsamında Alaçatı/İzmir’de yer alan Resort Zigana Otel’de yer alan 35 adet villanın satışından elde edilecek nakit bedeller Grubun kısa vadeli kredi borçlarını ödemek amacıyla kullanılacaktır. Yine bu protokol kapsamında ilgili villaların satışı için 28.06.2024 tarihine kadar kredi borcunun karşılayacak tutar kadar satışın gerçekleşmemesi durumunda kalan bakiye için Grup ile Odeabank A.Ş. vade uzatımı ya da borcun villaların ayni olarak Odeabank A.Ş.’ye devri hususu taraflar arasında görüşülerek karara bağlanacaktır.” açıklamasına yer verilmiş olup, bu açıklamada yer alan husus dışında, Resort Zigana Otel’i ile ilgili bir gelişme bulunmamaktadır.

Yanıltıcı ve gerçek dışı olan bu habere ilişkin olarak gerekli düzeltmelerin yapılabilmesi için ilgili internet sitesi ile iletişime geçilecek ve gerekli yasal girişimlerde bulunulacaktır.”

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş.

Kontrolmatik Teknoloji (KONTR) iştiraki POMEGA Enerji Depolama Teknolojileri A.Ş. ve VARTA AG iştiraki olan VARTA Storage GmbH, bir iş birliği kurmak üzere Mutabakat Anlaşması (MoU) imzaladı.

İki şirket arasında kurulacak olan bu iş birliğinin VARTA’nın batarya sektöründeki yaklaşık 140 yıllık uzmanlığının kazandırdığı geniş satış ağı ve güçlü marka bilinirliği ile POMEGA’nın üretim kapasitesi ve LFP batarya teknolojisindeki uzmanlığını bir araya getirilmesi hedefleniyor.

Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret A.Ş.

Pasifik Eurasia (PASEU), BTK güzergahı taşımalarında geçen yıl modernizasyon çalışmaları nedeniyle yaşadığı hacimsel daralmanın, ortadan kalkacağını ve BTK hattı taşımalarında hacimsel artışlar öngördüklerini bildirdi.

Alarko Holding A.Ş.

Alarko Holding’in (ALARK) bağlı ortaklığı Alarko Tarım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, ana faaliyet konusu jeotermal enerjiye dayalı seracılık olan Nata Tarım Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi’nin 15.050.000,00 TL nominal değerli 15.050.000 adet hissesinin tamamını 20.285.000 dolar karşılığı Türk Lirası bedelle 07.05.2024 tarihi itibarıyla devraldı.

Hisseleri devralınan Nata Tarım Üretim ve Ticaret A.Ş.’nin, Eskişehir’in Mahmudiye ilçesinde bulunan 10.000 hektar alana ilişkin jeotermal kaynak işletme ruhsatına, söz konusu işletme ruhsatına bağlı olarak 5 adet kuyunun işletme hakkına ve Eskişehir’in Mahmudiye ilçesinde yaklaşık 120.600,00 m2 yüzölçümlü kısmında sera kurulu olan toplamda 193.791,98 m2 yüzölçümlü taşınmaza sahip olduğu bilgisi verildi.

VBTS kapsamında tedbir getirilen hisseler

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında OSMEN ve VERTU payları 08/05/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 07/06/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

DERIM ve KSTUR payları 08/05/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 07/06/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu