Ekonomi

BlackRock CEO’sunun yorumu Bitcoin’i yeni zirvelere taşıyabilir

Investing.com – Bitcoin bu hafta yeniden 70.000 dolar bandına adım attı ve düzeltme ivmesini kısa kesen bir görüntü sergiledi.

Spot Bitcoin ETF başvurusundan itibaren kripto gündeminden düşemeyen BlackRock’ın CEO’su Larry Fink’in son görüşleri ise Bitcoin için oldukça umut verici olarak yorumlandı.

Milyarder yatırımcılar neye yatırım yapıyor? Yanıtı InvestingPro’da! Şimdi INVTROZEL1A kodunu kullanın, %20’ye varan indirimle kayıt olun.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyuizleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradanulaşın.

Larry Fink, IBIT’i dünyanın en hızlı büyüyen ETF’si olarak tanımladı

Spot Bitcoin ETF’lerin Ocak ayından itibaren işlem görmeye başlamasından sonra geçen hafta ilk kez net çıkış kaydedildi. Bu gelişmeyle birlikte Bitcoin de düşüş eğilimi gösterdi. Spot ETF’lerde ilk geri çekilmenin ardından şüpheci yaklaşan isimler sahneye çıkarak bu finansal enstrümanların sürdürülebilirliğini tartışmaya başladı.

Dün Fox Business’a röportaj veren BlackRock CEO’su Larry Fink, IBIT’in kısa süredeki büyümesine dikkat çekerek şimdiden tarihin en hızlı büyüyen ETF’i haline geldiğini vurguladı. Öyle ki BlackRock 11 Ocak lansmanından bu yana 17 milyar dolar değerinde 243.627 BTC aldığını raporlandı. Bu da günlük ortalama 250 milyon doların üzerinde BTC alımı yapıldığı anlamına geliyor.

IBIT ETF’inin bu hızda büyümeye devam etmesi durumda uzmanlar, Nisan ayı sonuna kadar fonun 22,6 milyar dolara ulaşabileceği ve bunun da Bitcoin’i 80.000 dolar bandına taşıyabileceğini öngörüyor.

Bitcoin ETF’ler bu hafta yeniden yükselişe geçti

Geçen hafta GBTC’den 800 milyon dolarlık fon çıkışının gerçekleşmesi ve talebin zayıf kalmasıyla ETF’lerde net çıkış gerçekleştikten sonra bu hafta talebin geri döndüğü görüldü. Son raporlar dün kapanış itibarıyla yaklaşık 348 milyon dolar değerinde 2.020 BTC’nin alındığını gösterdi. Böylece hafta başından bu yana ETF’ler 7.000 BTC’ye yakın sermaye girişi elde ederken Bitcoin fiyatı da 71.760 dolara kadar yükseldi.

Ocak ayından bu yana kaydedilen veriler ise ETF’lerin 800 milyon doları aşan net giriş kaydettiği haftalarda Bitcoin’in yeni zirvelere ulaştığını gösterdi. Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketinin CEO’su Larry Fink’in Bitcoin ETF’lerden yana memnuniyetini dile getirmesi, sektöre yönelik olumlu bir gelişme olarak görülüyor.

Bununla birlikte toplam 11 Bitcoin ETF, haftalık bazda 800 milyon doları aşacak şekilde fon toplamayı başarabilirse Bitcoin fiyatının 75.000 dolar seviyesinde yeni zirvesini belirleyebileceği tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu