Haber

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Bu yüzyıl aynı zamanda KKTC’nin yüzyılıdır (3)

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Bu yüzyıl aynı zamanda KKTC’nin yüzyılıdır (3)

‘KKTC’NİN TARIM POTANSİYELİNİ ARTIRMASI ÇOK DEĞERLİ’

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Lefkoşa’daki otelde bir araya geldi. Birebir görüşme öncesinde basına açıklama yapan Yılmaz, “Özellikle Kovid-19, savaşlar, Ukrayna-Rusya savaşı, iklim değişikliği tüm bunlar bu konuları daha stratejik hale getirdi. Tarımsal potansiyelin arttırılması Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin daha üst seviyeye çıkarılması, suyun kullanılabilirliğinin artırılması, “Bunun verimli kullanılması ve katma değerli üretime dönüştürülmesi her açıdan çok değerli. Bu nedenle yarınki açılış toplantısını çok değerli buluyorum. İnşallah bu çalışmayı hep birlikte tamamlayacağız. Doğal olarak bu kablo projesi ve elektrik projesi de fotoğrafın önemli bir parçası olacak” dedi.

Yılmaz, 20 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılışı yapılan Yeni Ercan Havalimanı’na ilk kez iniş yaptığını belirterek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

‘İŞBİRLİĞİMİZİN YENİ SONUÇLAR ÜRETECEĞİNE GÖNÜLDEN İNANIYORUZ’

Önümüzdeki dönemde de yeni başarılarla yollarına devam edeceklerini belirten Yılmaz, “Milletimizin morali yüksek, birlik ve beraberliği yüksek olduğu sürece başarılmayacak hiçbir konu olmadığına canı gönülden inanıyoruz. Gerçek bir vizyon etrafında birleşin. Başkanlığınız ve liderliğinizde Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasındaki bağlar çok daha güçlü hale gelecektir.” “Bu iş birliğinin devam edeceğine ve bu iş birliğinin uluslararası alanda yeni sonuçlar üreteceğine yürekten inanıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kıbrıs Türk halkına selam ve sevgilerini ileterek, “Cumhurbaşkanımızın kalbi her zaman burada atıyor. Buradaki halkımızın refahı ve KKTC’nin güçlenmesi en büyük mutluluğumuz ve sevincimizdir.”

haber-hozat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu