Haber

Demirtaş’ın Akşener’e Mektubuna İYİ Parti’den Yanıt: “Belli Çizgilerimiz Var”

GÜZEL Parti, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yazdığı açık mektuba yanıt verdi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, mektupla ilgili ‘Kesin çizgilerimiz var’ dedi. ifadeleri kullandı.

Akşener’in HDP ile ilgili açıklamaları üzerine eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Akşener’e açık mektupla 4 soru sordu.

Halk TV’de ‘Bir Sözüm Var’ programına konuk olan YETERLİ Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Fazilet, Demirtaş’ın açık mektubuyla ilgili soruyu yanıtladı.

Erdem, Selahattin Demirtaş’ın mektubu hakkında konuşmak istemiyorum. Çünkü siyasette böyle bir yöntem yok. Ama biz kendi düşüncelerimizi söylüyoruz. Açıkça söylüyoruz. Hatırlarsanız bu yayınlarda söylemiştim. AYM kararlarına uymak, kayyum uygulamalarının demokrasiye aykırı olması ya da AİHM kararına uyarken hükümetin beğenip beğenmediği gibi tutuklu diye bir ayrım yapılamayacağı… Bunlar yeni şeyler değil. .söz konusu.

Erdem, “Ama bizim belli çizgilerimiz var” diyerek şu ifadeleri kullandı:

‘Milletin çizgisi olduğuna inandığımız için onu ortaya koyuyoruz. Her siyasi parti milletin sesidir. Ancak milletin temsilcisi olduğu, milletin değerlerini temsil ettiği ve bunu gündeme getirdiği zaman kayırılacağını ve siyasetinin faydalı olacağını düşünüyorum. 85 milyonun inandığını düşündüğümüz terör konusunda bizim meselemiz belliydi. Bunu hep söyledik bugün netiz yani bizim için değişen bir şey yok. Hep aynı şeyi söylüyoruz’

luleburgaz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu