Haber

Deprem sonrası hasarlı araçlarını satmaya başladılar! ‘Deprem hasarlı acil satılık’ ilanlar dolup taşıyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 43 binden fazla vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremlerde çok sayıda bina yıkıldı, araçlarda hasar meydana geldi. Ülke genelinde tüm illerden deprem bölgesine yardım gönderilirken, depremzedeler depremin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Büyük afette sevdiklerini, konutlarını ve mallarını kaybeden depremzedelerin hasarlı araçlarını satışa çıkardığı görüldü.

‘Deprem hasarlı’ arabalarını satışa çıkardılar

Hasarlı araçlarını nakit ihtiyaçlarını karşılamak için sattıkları görülen ilanlarda farklı fiyat ve unvanlara yer verildiği görüldü.

Depremden etkilenen illerde açılan ilanlarda bazı vatandaşlar nakit ihtiyaçlarını karşılamak için hasarlı araçlarının fotoğraflarını çekerek satışa çıkardı. Araçların çoğunun ağır hasarlı olduğu ve ilanlarda ‘Deprem hasarlı’, ‘Depremden acil satılık’ gibi başlıkların yer aldığı kaydedildi.

200 bin TL’den 400 bin TL’ye kadar her türlü fiyat için ilan verildi.

Bazı ilanlarda hasarsız ikinci el araçlar ‘deprem hasarsız araç’ başlığı ile satışa çıkarıldı. Satışa çıkarılan araçlarda 200 bin TL’den 400 bin TL’ye kadar farklı fiyat bantlarının olduğu görüldü.

haber-cihanbeyli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu