Ekonomi

Ethereum Kurucusu Buterin’in hedefinde bu sefer memecoin’ler var

Investing.com – Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, memecoin’lerin çok fazla ilgi odağı olmasını sert şekilde eleştirdi ve bu akımın faydalı kripto projelerini olumsuz etkilediğini iddia etti.

Vitalik Buterin, popülaritesi yeniden artmaya başlayan memecoin’lere bu denli ilgi gösterilmesini anlamsız buluyor. Memecoin’lere sert eleştiriler getiren Buterin’in yorumları, ayrıca kripto para topluluğunda büyük bir tartışmaya da yol açacak gibi duruyor.

InvestingPro kullanın, profesyoneller gibi kazanın! %20 indirim kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Ethereum kurucu ortağının eleştirisinin temelinde eski ve son aylarda ortaya çıkan memecoin’lere yönelik orantısız bir ilginin bulunması ve bu memecoin’lere ciddi miktarda yatırım yapılması var. Odağın memecoin’ler gibi bir temeli olmayan projelere kaymasının kripto sektöründe gerçek kullanım alanı olabilecek ve sağlam temellere sahip kripto projeleri gölgelediği düşünülüyor.

Vitalik Buterin, memecoin’ler gibi içi boş projelere yatırım yapmak yerine kripto paraları, toplum yararını gözeten projeleri finanse etmek için kullanmayı öneriyor. Böyle projelerin, geleneksel yöntemlerin yanı sıra alternatif bir fon toplama yöntemi olacağını iddia eden Buterin, belirli bir amaca hizmet edecek kripto paralar geliştirmeyi öneriyor. Vitalik, örneğin kanser araştırmaları için “AntiCancerCoin” ya da çevresel sorunları ele almak için “ClimateCoin” gibi coin’lerin geliştirilmesi önerisinde bulunuyor.

Buterin’in memecoin’lerle sıkı bir bağı var

Buterin, memecoin eleştirisinde kaynakların toplumda farkındalık oluşturabilecek girişimler yerine boş projelere yönlendirilmesinden üzüntü duyduğunu da ifade etti.

Bununla birlikte Vitalik Buterin, son olarak bir gönderiye verdiği yanıtta SHIB tokeninden bahsetmiş ve kripto paranın performansı hakkında olumlu söylemlerde bulunmuştu. Bu Shiba topluluğu arasında kısa süreli bir heyecana yol açarken en büyük 2. memecoin bu hafta %10 oranında kısmi değer artışıyla 0,00003 dolar bandında alıcı buluyor.

Vitalik Buterin’in Ethereum cüzdanı, geçmiş yıllardan bu yana kendi tanıtımlarını yapmak isteyen memecoin ekiplerinin ciddi miktarda kripto varlık göndermesiyle de bilinir. Düzenli olarak yaptığı bağışlarla tanınan Vitalik Buterin ise bu varlıkları zaman zaman dönüştürerek hayır kurumlarına gönderir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu