Haber

HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına seçilen Numan Kurtulmuş’u tebrik etti.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, TBMM Başkanlığına seçilen AK Parti İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş’u tebrik etti.

HAK-İŞ’ten yapılan yazılı açıklamaya göre Arslan, 30. Meclis Başkanlığına seçilen Numan Kurtulmuş’a tebrik mesajı gönderdi.

“Saygın ve tecrübeli” bir siyasetçi olarak nitelendirdiği Kurtulmuş’u Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına seçilmesinden dolayı tebrik eden Arslan, Kurtulmuş’un sosyal diyaloğa kucaklayıcı ve açık yaklaşımının ve engin tecrübesinin Türkiye’nin gelişmesine katkı sağlayacağına inandığını belirtti. Parlamentonun etkin ve verimli çalışması.

Kurtulmuş’un Meclis’te yaptığı teşekkür konuşmasıyla bu konuda ilk adımı attığını belirten Arslan, Kurtulmuş’un konuşmasında verdiği mesajların Meclis çalışmalarına yön vermesini diledi.

Arslan, mesajında, “Sizin geçmişten bugüne sivil toplumla yürüttüğü çalışmaları ve sivil toplumun gelişimine katkılarını çok iyi biliyoruz. STK’ların faaliyetlerinin artmasında ve yaygınlaşmasında öncü rolünüzün olduğuna inanıyoruz. TBMM Başkanlığınız süresince de devam edecektir.TBMM’nin sivil toplum kuruluşları ile yakın bağları bu dönemde de artmıştır.Kurumsallaşarak ve kurumsallaşarak devam edecek aktif politikalar uygulayacağına inancımız tamdır.” açıklamalarda bulundu.

Seçimlerin ardından hükümetin kurulduğunu ve ülkenin önemli gündem maddeleriyle ilgili çalışmaların hızla başladığını belirten Arslan, şunları kaydetti:

“Şahsınızın konuşmanızda bahsettiği yeni anayasa çalışmalarının sosyal diyalog anlayışı içinde, sivil toplum kuruluşlarının önerileri dikkate alınarak gerçekleştirilmesini ve yeni ve özgürlükçü bir anayasanın hayata geçmesini temenni ediyoruz. Barış, refah ve kardeşlik için sosyal diyalog anlayışında değerli adımlar atacağınıza inanıyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu