Teknoloji

Herkesin Hayalindeki Araba Elektrikli: Mercedes G-Serisi’nin Elektrikli ve Kompakt Modelleri Yolda!

Alman otomotiv devi Mercedes’in sevilen SUV modellerinden oluşan G serisini herkes biliyor. Markanın 70’li yıllardan bu yana ürettiği modellerin, son dönemde yaşanan elektrifikasyon dönüşümüne katılıp katılmayacağı merak konusu oldu. Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla tartışmalara son veren Mercedes, yakın zamanda G serisi gibi elektrikli SUV’ların piyasaya sürüleceğini doğruladı.

Mercedes CEO’su Ola Kallenius, Münih Otomobil Fuarı’nda markanın popüler G-Serisi’nin gelecek modellerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Uzun süredir konuşulan elektrikli G-Serisi iddialarına yanıt olarak Kallenius, markanın popüler SUV’larına oldukça benzeyen yeni elektrikli modeller üreteceğini duyurdu.

G-Class serisinden farklı olarak daha kompakt bir yapıya sahip olacak yeni elektrikli Mercedes, küçük boyutları nedeniyle “g-Serisi” olarak anılacak.

Performans tarafında ise günümüzün güçlü G-Serisi’ni gölgede bırakmak istemeyen Mercedes, yeni SUV’lerinde çift elektrik motoru ve dört tekerlekten çekiş sistemini benimseyecek.

Öte yandan mevcut modellerde bulunan keskin hatlar ve diğer tasarım detayları yeni elektrikli g-Serisi’nde de büyük oranda kullanılacak. .

Peki 2025 yılında seri üretime geçmesi beklenen elektrikli Mercedes G-Serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

havza-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu