Haber

İsrail ordusu Şifa Hastanesi’ne baskın düzenledi

İsrail ordusunun Gazze’de baskın yaptığı Şifa Hastanesi Müdürü Muhammet Ebu Salmiya, “İsrail ordusu tüm cesetleri alıp tüm binaları aradı. İsrail askerleri radyoloji, doğumhanenin ana girişinde toplanmış, yakmış durumda. ünite ve acil servis. Hayatta kalmak için elimizden geleni yapacağız.” ” söz konusu.

İsrail Savunma Güçlerinin (IDF) dün sabah baskın yaptığı Gazze Şeridi’nin en büyük ve merkezi hastanesi Şifa Hastanesi’nde bir insanlık dramı yaşanıyor. Şifa Hastanesi Müdürü Muhammet Ebu Salmiya, Katar merkezli El Cezire televizyonuna yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun baskınının devam ettiğini ve hastanedeki durumun “felaket” olduğunu belirtti. Salmiya, şöyle konuştu: “İsrail ordusu tüm cesetleri aldı, tüm binaları aradı. Acil serviste İsrail askerleri vardı ve acil servisin önünde yatan tüm cesetleri aldılar. Nereye götürdüklerine dair hiçbir fikrimiz yok. İsrail güçleri Radyoloji, doğumhane, yanık bölümü ve acil servisin ana girişinde toplandık.” “bu durumda” dedi.

Hastanenin üzerinde sürekli drone’ların uçtuğunu belirten Salmiya, “Özel ameliyathane binasını genel ameliyathane binasına bağlayan köprüyü hedef alıyorlar.” Salmiya, “Hastanede 650 hastamız var. Bunların 45’i diyaliz hastası, 36’sı prematüre bebek. 1 diyaliz hastamız öldü, 4’ünün durumu ağır. Hastalar su ve yemek için ağlıyor. 500’den fazla hastamız var.” Hastanemizde sağlık personeli ve “5 binin üzerinde yerinden edilmiş sivil var” diye paylaştı.

İsrail ordusunun tezlerini yalanladı

Salmiya, İsrail ordusunun Hamas’ın komuta merkezinin hastanede olduğu iddiasını da yalanlayarak, “İsrail ordusunun iddiaları asılsızdır ve İsrail askerlerine hastane içinden ateş açılmamıştır. Hastaları yalnız bırakmayacağız, yaşayacağız” dedi. ve birlikte ölelim. Su sıkıntısı işimizi zorlaştırıyor ama hayatta kalmak için elimizden geleni yapacağız.” “İsrail ordusu su hattını bombaladı. Özel ameliyathane binası ve genel ameliyathane binasının arkasında bazı İsrail araçları var” dedi. – GAZZE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu