Haber

Kılıçdaroğlu’na Van’da Yoğun İlgi: “Kayyum Denilen Garipliği Bitireceğim”

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Van mitinginde seçmenin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Kılıçdaroğlu, ‘Kayyum denen tuhaf uygulamalara tamamen son vereceğim’ dedi.

Millet İttifakı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Van’da vatandaşlarla bir araya geldi. Kılıçdaroğlu’na Van’da yoğun ilgi vardı. Toplantı alanı tıklım tıklımdı.

“Adaletin Ekrem’i, Selahattin’i olmaz”

İlk kürsüye İmamoğlu çıktı. İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na oy verme çağrısı yaptı. “Devlet ile millet arasındaki tüm engelleri kaldıracağız”söz konusu.

Van’ın hak ettiği yerde olmadığına dikkat çeken İmamoğlu, şunları söyledi: Van’ı Doğu’nun yıldızı yapacağız. 81 ilde ekonomik gelişmişlik açısından Van 67. sırada, Van ilk 10’da olmalı, ilk 15’te olmalı’dedi.

Kayyum sistemine son verileceğini belirten İmamoğlu, şunları söyledi: Adaletin Ekremi yoktur, Selahattin yoktur, herkes eşittir. Hiçbir vatandaşın yargısız infaz hakkı yoktur” dedi. İmamoğlu şöyle devam etti: ’13’üncü Cumhurbaşkanımız Kılıçdaroğlu için oylarımızı vermeye hazır mıyız? Van hazır, biz de hazırız’terimleri kullandı.

“Bu ülkeye barış getireceğim”

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun ardından ‘Cumhurbaşkanı Kemal’ sloganlarıyla kürsüye çıktı.

Kılıçdaroğlu, ‘Dünyada çok fazla sorun olduğunu biliyorum, tüm dertlerinizi biliyorum. Bu ülkenin insanlarına bir sözüm var, bu ülkeye barış getireceğim, bu ülkeye kardeşlik getireceğim. Bu ülkede kimse inancından ve kimliğinden dolayı ötekileştirilmeyecek. Büyük haksızlıklar yapıldığını biliyorum. Seçilenlerin görevlerinden alındığını biliyorum. Bütün bunları çözeceğim. Kayyum denen tuhaf uygulamalara tamamen son vereceğim.söz konusu.

Devletin dini adalettir. Adaletin olmadığı yerde huzur olmaz, merhamet olmaz, kardeşlik olmaz, çocuklar aç yatar. Milyonlar zengin oluyor, bir avuç fakir. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Senden çalınan tüm parayı bu ülkeye getireceğim. Merak etme. Beşli Çeteler, ‘Acaba nasıl aday çıkaramayız’ diyor. Onlar takipçilerine, paralarına güveniyorlar ve ben sadece size, insanlara güveniyorum.

Öğretmen evinde çalışan işçiler var, maaşlarını doğru dürüst alamıyorlar. Memur veya taşeron işçi değiller, bunlar Türkiye genelinde 20 bin. Onların tüm haklarını ve yasalarını teslim edeceğim. Tüm taşeron işçileri ekibe alacağız. 100 bin öğretmen atayacağız. Kelime testini kaldıracağım, kim kazandıysa onu atayacağız. Devlette liyakat ve adalet olmazsa olmazdır. ‘

haberelmali.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu