Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Topraktepe Mahallesi Sakinleriyle Buluştu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Topraktepe Mahalle Muhtarı Abdulkadir Karaman’ın ev sahipliğinde mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Topraktepe Mahalle Muhtarı Abdulkadir Karaman’ın konutunda mahalle sakinleriyle buluştu. Burada vatandaşlarla etkileşime geçen Önder Gürkan, Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu hizmetleri anlattı. Sütlüce ve Topraktepe mahallelerinin muhtarları, Büyükşehir Belediyesi’nin mahallelerine büyük hizmetler sunduğunu belirterek, yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Gürkan ve ekibine teşekkür etti.

Sütlüce Mahallesi’ne yapılan yatırımlardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Sütlüce Mahalle Muhtarı Mehmet Kılıç, “Sütlüce Mahallemiz 1945’li yıllardan bu yana varlığını sürdürüyor ve yaklaşık 425 haneden oluşuyor. 4 buçuk yılda mahallemize verilmeyen hizmeti aldık. 90 yılda mahallemizin. Sütlüce Mahallemizin tüm yollarını, kanalizasyonunu, içme suyunu tamamladık. Cumhuriyet tarihinden bu yana bu dönemde birçok hizmet aldık. 2019 yılında göreve geldik. Bugüne kadar depremler yaşandı. Ancak mahallemiz Büyükşehir Belediyemizden büyük hizmet aldı. Mahallemizdeki içme suyu kaynağı gölet şeklindeydi ve 24 kilometrelik boru hattı yapıldı. “Bu suyu Topraktepe, Sütlüce’mize getirdi.” ve Küllümağara mahalleleri. Bunun dışında tüm yollarımız ve orta yollarımız sıcak asfaltla yapıldı. Mahallemizde yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

“Hayal edemeyeceğimiz hizmetler aldık”

Mahallesinde yaşanan tüm sorunların Büyükşehir Belediyesi tarafından çözüme kavuşturulduğunu belirten Topraktepe Mahalle Muhtarı Abdulkadir Karaman, “Bu dönemde hayal edemeyeceğimiz hizmetler aldık. Şu anda mahallemizde kanalizasyonu olmayan yer kalmadı. İçme suyu şebekemiz tamamen değişti. Üst yapı dediğimiz asfalt çalışmalarımız yapıldı. Ne sıkıntımız varsa bizimle ilgilendiler, sorunlarımızı çözdüler. Bu konuda Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ve grubuna teşekkür ediyoruz. Topraktepe Mahallesi sakinleri olarak Belediye Başkanımız Selahattin’in yanındayız.”

“Belediye olarak yoğun bir şekilde çalışıyoruz”

Büyükşehir Belediyesi’nin Malatya genelinde yürüttüğü bazı çalışmaları anlatan Başkan Gürkan, Malatya tarihinde gerçekleştirilen hizmetlerin çoğunun bu dönemde yapıldığını belirterek, “Altyapı gibi konu ne olursa olsun, su, kanalizasyon, arıtma, kültür merkezleri, hizmet binaları, yeşil alanlar, “Daha fazla hizmet verildi” dedi.

Art arda yaşanan depremlere ve salgına rağmen verilen bu hizmetlerin önemine değinen Gürkan, “Cumhurbaşkanımızın ve Bakanlarımızın Malatya’ya verdiği değer çok önemli. Valimiz, muhtarlarımız ve diğer paydaşlarımızla el ele verdik ve sahada şunları söyledik: ‘atık su derelere karışmayacak’. Doğu Kollektörü Yapıldı. Batı Kollektöründe cesaret yoktu ama yapıldı ve tamamlandı. Tüm ilçelerde arıtmalar yapıldı ve tüm ilçelerin yolları asfaltlandı. Şu anda Büyükşehir Belediyesine bağlı tüm yollar asfaltlandı, ilçe belediyelerine bağlı yolların ise yüzde 70’ten fazlası asfaltlandı.Bu anlamda bu gruba teşekkür ediyorum.Bir yandan şehrimizin üst yapıları, nesilleri. yollar, kütüphaneler, parklar, kültür merkezleri, spor“Salonlar ve gençlik kampları yapılırken altyapı hizmetleri de devam ediyor” dedi.

Depremde tamamen hasar gören altyapının yenilendiğini belirten Başkan Gürkan, 74 konteynerin de altyapı ve üstyapı çalışmalarını gerçekleştirdiklerini söyledi. Yüzyılın felaketinden sonra şehri hep birlikte canlandıracaklarını belirten Gürkan, “Şu anda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla yaptığımız ortak çalışmayla şehir merkezimizin ihalesi yapıldı. Plan ve 2., 3. ve 4. etap ihalelere ilişkin proje çalışmaları “Öte yandan, yerinde dönüşüm çalışmaları için Yerinde Dönüşüm Departmanı’nı kurduk. Devletimizin verdiği hibe ve kredilerle yerinde dönüşümü sağlamaya çalışıyoruz” dedi. – MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu