Teknoloji

Mark Zuckerberg, kullanıcıları Threads platformunda tutmakta zorlandıklarını itiraf ediyor

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg’e göre, Twitter’ın yeni rakibi Threads, lansmanından sonra kullanıcı sayısında önemli bir düşüş yaşadı. . Threads kullanıcılarının yarısından fazlası, metin tabanlı uygulamayı piyasaya sürülmesinden sonraki haftalar içinde kullanmayı bıraktı.

Mark Zuckerberg tutmanın beklenenden daha iyi olmasına rağmen harika olmadığını söylüyor. Düşüşü her zamanki gibi değerlendiren Zuckerberg, masaüstü kullanımı ve arama gibi özellikler eklendikçe bu oranın artmasını beklediğini söyledi.

Yöneticiler artık Konular üzerinde kullanıcı etkileşimini artırmaya odaklanmıştır. Meta’nın baş işleri sorumlusu Chris Coxkullanıcıları geri gelmeye ikna etmek için Instagram’daki önemli Konuları görüntülemek için yeni özellikler keşfettiklerini söyledi.

Threads’in yankılanan lansmanına ve Meta Hisseleri %8 artış gösterse de kullanıcıları elde tutmada sıkıntılar yaşanacağı şimdiden tahmin ediliyordu. Öte yandan Zuckerberg, Meta’nın metaverse gibi uzun vadeli yatırımlarına güvenmeye devam ediyor. Şirketin araştırması, metaverse’nin 2035 yılına kadar Amerika Birleşik Devletleri’nin yıllık gayri safi yurtiçi hasılasına (GSYİH) yaklaşık %2,4’lük bir katkıyla önemli bir faktör olacağını gösteriyor.

Zuckerberg ve Cox, Ayrıca Llama 2’nin bir haftada 150.000 kez indirilmesi gibi olumlu gelişmelerin de altını çizdi.Ancak Threads’in keskin kullanıcı düşüşü, Meta’nın facebook, instagramVe NaberTemel uygulamalarının ötesinde kullanıcıları çekmekte hala zorluklarla karşılaştığını gösteriyor.

sultandagihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu