Haber

Millet İttifakı İzmir il başkanları: Muhtarlara baskı yapılıyor

İZMİR – Millet İttifakı’nda yer alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), DÜZGÜN Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti’nin İzmir il başkanları, Kemeraltı çarşısındaki Abacıoğlu Hanı’nın ortasına gelerek yürüyüş yaptı. ifade. Açıklamada, Millet İttifakı’na bağlı partilerin il başkanları ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in bu sabah muhtarlarla görüşmeye geldiği belirtildi. CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu şunları söyledi:

“Narlıdere Kaymakamlığı muhtarları arayıp seçim günü okullara asla giremeyeceklerini, vatandaşla mitinge katılamayacaklarını söyledi. Anayasa dışında bir emir vermek. Kimseye emir veremez. Kaldı ki muhtarlarımız da vatandaşın oylarıyla seçiliyor. Bu nedenle baskıya maruz kalamazlar. Öncelikle valilerimize ve kaymakamlarımıza seslenmek istiyoruz; muhtarlarımıza baskı yapmaktan vazgeçin.”

‘TEMİZ BİR SEÇİM İÇİN HEP BİRLİKTE HAREKET ETTİK’

Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Mustafa Erduran, yaşananların hükümetin kaybetme telaşının ifadesi olduğunu belirterek, “Muhtarlar görevlerini yapıyor, telaşa kapılmayın. gün gülen bir milletimiz olacak.” İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, sonuç vermeyen bir seçimin sonuç vermediği bir seçim istediklerini vurgulayarak, “Hep birlikte temiz bir seçim için çabalayalım” dedi. Muhtarlarımızın korkuları ve sorunları olduğunu gördük. “Vatandaşlarımız oy kullanırken bazen pusulasını kaybedenler oluyor, bazen nerede oy kullanacağını bilemeyenler oluyor ve muhtarlarımız insanları sandığa götürmek için çalışıyor ama gördük ki bu engelleniyor” dedi.

‘OY VERDİĞİNİZ ÇİZMELERE UYARIZ’

Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Serdar Faralyalı, İzmirli seçmenden iki talepte bulunarak, “Rakibimize oy verenler mahalle arkadaşlarınız, esnafınız, iş arkadaşlarınız, muhtemelen onlarla bizim kuramayacağımız bir etkileşim kurarsınız. bir kişi, kardır.İkinci ricam, oy verme işlemi bittikten sonra, o zaman sandığa gidelim ve seve seve oy sayımını gözlemleyelim.” DEVA Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Hümran Pamukçu, “Lütfen oy kullandığınız sandığa gidin ve sayımı gözlemleyin. Bu her vatandaşın anayasal hakkıdır. Hiçbir devlet kurumu buna engel olamaz. Bizim halktan beklentimiz bu” dedi. İzmir… Birlikte güçlüyüz, İzmir bizimle olursa daha da güçlü oluruz.” (DUVAR)

baskalehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu