Ekonomi

Son dakika: Hollanda, İstanbul Başkonsolosluğunu kapattı

İstanbul’daki Hollanda Başkonsolosluğu geçici olarak ziyarete kapatıldı. Hollandalı yetkililerin açıklaması İstanbul Başkonsolosluğu’nun Twitter hesabından paylaşıldı.

açıklamada “İsveç, Danimarka ve Hollanda’da sırasıyla Kuran’ın yakılıp yırtıldığı gösteriler, Batı karşıtı duyguları harekete geçirebilir ve gösteri ve protestolara yol açabilir”söylendi.

İlgili Makaleler

Açıklamada şu sözler yer aldı:

“-İstanbul başta olmak üzere Batılı amaçlara, diplomatik misyonlara ve ibadethanelere yönelik saldırı tehdidi artıyor. Bu tehdit nedeniyle İstanbul’daki Hollanda Başkonsolosluğu 30 Ocak 2023 tarihi itibarıyla geçici olarak halka kapatıldı.

– Başkonsolosluğun konsolosluk hizmetleri şu anda fiziki olarak hizmet vermemektedir. İşlemler, Ankara’daki Hollanda Büyükelçiliği tarafından dijital ve/veya fiziksel olarak devralınacaktır. Ancak başkonsolosluğa e-posta yoluyla ulaşılabilir.

– Şu anda, Dışişleri Bakanlığı’nın Hollandalı gezginlere yönelik bir tehdide ilişkin rastgele bir uyarısı yok. Türkiye için seyahat tavsiyelerinin renk kodu sarı, küçük bir kısmı da turuncu ve kırmızıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu