Haber

Spor yapan bir çocuk hayatın her alanında başarılı olur.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yaz okulları kapsamında eğitim veren kulüpleri ziyaret etmeye devam ediyor.

ASKİ Atatürk Spor Salonu’na giden Önder Soner Çetin, burada voleybol eğitimi alan çocuklarla bir araya gelerek ailelerle sohbet etti ve çocuklarını spora yönlendirdikleri için teşekkür etti. Bir dönem çocuklarla voleybol oynayan lider Soner Çetin, bayan voleybolunun dünyanın en bilinen spor dallarından biri olduğunu anlattı. Yaz okullarında voleybol eğitimi alan çocukları, Adana’yı Sultandan Ligi’nde temsil eden Çukurova Belediyesi Spor Kulübü’nde voleybol oynarken görmek istediğini söyleyen Lider Soner Çetin, “Takımımızda ilk 6’da Adana’dan en az 3 kız olsun istiyorum. İçinizden çıkacaklar” dedi.

Kadın voleybolunun Türkiye’de çok sevildiğini ve dünyanın en güzel liginin Türkiye’de olduğuna dikkati çeken Lider Soner Çetin, “Kızlarımız Milletler Ligi’nde dünya şampiyonu olarak hepimizi gururlandırdı. Aranızdan başarılı sporcular çıkacaktır. Spor yapan çocuklar hayatlarının her alanında başarılı olurlar. Spordan asla vazgeçmeyin. Bu arada derslerinizi ihmal etmeyin” dedi.

Başkan Soner Çetin daha sonra Torosspor kulübünü ziyaret ederek burada futbol eğitimi alan çocukları ziyaret etti. Çocuklarla penaltı yarışı yapan Lider Soner Çetin, savunma sporları eğitiminin verildiği Durum Spor Salonunu ziyaret etti.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

caybasi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu