Haber

TSYD, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyaret etti

Türkiye SporGazeteciler Cemiyeti Lideri Oğuz Tongsir ve yönetim kurulu üyeleri, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Lideri Burhan Gürkan ve yönetim kurulu üyeleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyaret etti.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Oğuz Tongsir ve yönetim kurulu üyeleri ile Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Burhan Gürkan ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Cumhurbaşkanı Tatar, resepsiyonda yaptığı konuşmada, Türkiye’de meydana gelen depremlerin ardından büyük acıların yaşandığını belirterek, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet; yakınlarına sabır diledi. Anavatan Türkiye’de yürütülen çalışmalarla yaraların bir an önce sarılmasını dileyen Cumhurbaşkanı Tatar, “Dualarımız 11 ilimiz ile” dedi.

Kıbrıslı Türkler için geçerlidir. spor Ambargoların aşılması için çaba sarf ettiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Spor Yazarları Derneği gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli kurum ve kuruluşlarının her zaman Kıbrıs Türklerinin yanında olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, sporun, kardeşliğin ve dayanışmanın Kıbrıs Türk gençleri için moral ve motivasyon açısından önemine işaret ederek, başarılı sporcuların uluslararası müsabakalarda Türk Milli Takımı’nda yer alarak KKTC’nin adını duyurduklarını söyledi. KKTC Devleti’nin kendi imkanları dahilinde başarılı sporculara fırsat yaratmaya çalıştığını belirten Cumhurbaşkanı Tatar, TSYD yönetimine Kıbrıs Türk sporuna verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir ise Cumhurbaşkanı Tatar’a kabulünden dolayı teşekkür ederek Türkiye’nin çeşitli yerlerinde 2 bin gazeteci ve temsilcisiyle önemli bir medya kuruluşu olduklarını ve Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’ne büyük önem verdiklerini belirtti. . – İSTANBUL

elmaliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu