Haber

Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’ndan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Tekbıyıkoğlu, mesajında, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü karşılamanın eşsiz coşkusu, gururu ve heyecanı içinde olduklarını belirtti.

Tekbıyıkoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ilan edilen Cumhuriyetin, büyük Türk milletinin asaletle perçinlediği ve kurduğu bir yönetim sistemi olarak 100 yılı geride bıraktığını belirterek, şöyle konuştu:

“Efendiler, yarın Cumhuriyeti ilan ediyoruz” sözüyle başlayan demokrasi yolculuğu, yıllar geçtikçe zaman zaman kesintiye uğratılmaya çalışılsa da, özgürlük meşalesi, partinin kararlılığı sayesinde söndürülemedi. Halkımızın, cumhuriyet değerlerine ve milletimize olan inancı, kardeşlik bağlarına nifak tohumlarının ekilmesine asla izin vermemiştir. Bugüne kadar vatanımıza ve vatanımıza saldıranlar Birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla düşmanlarının hain emellerine karşı koyan aziz milletimiz, milli ve manevi değerlerine yönelik her türlü saldırıyı aynı güç ve kararlılıkla bertaraf edecektir. kararlılık. Bu ülkenin fertleri olarak bizlere düşen en değerli görev, ecdadımızın bize emaneti olan bu güzel vatanın bağımsızlığını sonsuza kadar sağlamaktır. “Türkiye’yi ikinci yüzyılda teknoloji ve bilimin ışığında korumak ve dünyanın önde gelen ülkelerinden biri haline getirmek için çalışmak.”

Vali Tekbıyıkoğlu, Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yılını kutlayarak, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanı ve milleti için canlarını feda eden tüm şehit ve gazileri rahmet ve minnetle andığını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu