Haber

Türk Yüzyılında Gençlik ve Spor Çalıştayı Başakşehir’de gerçekleştirildi

Başakşehir’de Türk Yüzyılında Gençlik ve Kültür SporÇalıştay düzenlendi

İSTANBUL – Başakşehir Belediyesi ev sahipliğinde Türkiye Yüzyılında Gençlik ve Spor Çalıştayı gerçekleştirildi.

Başakşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Spor Araştırma ve Geliştirme Merkezi (SARGEM), Medeniyet Üniversitesi, Gelişim Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi, İbn Haldun Üniversitesi ve Rams Başakşehir Futbol Kulübü işbirliğiyle Türk Yüzyılında Gençlik ve Spor Çalıştayı düzenlendi. Üniversite rektörleri, Rams Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri ile ilçe gençlik ve spor Toplantıya okul müdürlerinin yanı sıra 72 akademisyen ve genç katıldı. Program, Piyanist Onur Basri Aksu’nun seyircilere piyano çalmasıyla başladı.

Çalıştayda gençlik, spor, yönetim, eğitim, sağlık ve teknoloji başlıkları altında iki oturum gerçekleştirildi. Ayrıca atölye kapsamında Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği gençlik ve spor organizasyonlarına ait en çarpıcı fotoğrafların yer alacağı sergi, NFT Dijital Sergi Salonu’nda ziyaretçilere açıldı. Türkiye Yüzyılında Gençlik ve Spor Çalıştayı’nda akademisyenler, spor yöneticileri, antrenörler ve gençler, altı başlıkta gerçekleştirilecek oturumlarda Türkiye Yüzyılında gençlik ve sporu tüm boyutlarıyla ele aldı. Atölye akşam 18.00’e kadar devam edecek.

Programla ilgili konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Bugün 100’üncü yıl dönümünde Gençlik ve Spor Çalıştayımızı gerçekleştireceğiz. 2017 yılında da Gençlik ve Spor Çalıştayımızı gerçekleştirdik. Ayrıca elde edilen tüm bilgi ve sonuçların buraya aktarılacağı bir çalışma da oluşturduk. Kitapçık haline getirip gençlere uygulama fırsatı bulduk.Aynı zamanda Başakşehir’de de sonuçları değerlendirme fırsatı bulduk.6 üniversitemizle gerçekleştireceğimiz spor kongremizi de içeren, bugün sonuçlandıracağımız bildirgemizi yayınlayarak bu çalıştayı tamamlayacağız. Üniversitelerimizin, gençlerimizin ve STK’larımızın yer aldığı bir birlikten gençleri dinleyerek bir çalıştayın sonuçlarını açıklayacağız. Bu çalıştayın sonucunun 100. yüzyılda gençlerimiz için çok önemli fırsatlar ve onlar için faydalı bilgiler olacağını düşünüyorum. Cumhuriyetimizin yıl dönümü. Bugün çalışmaya çok sayıda akademisyen katılacak” dedi.

İstanbul adına çok büyük bir organizasyona adım attıklarını belirten Başkan Kartoğlu, “Kurumlarımız başta olmak üzere STK’larımızdan, Başakşehir’den ve tüm spor kulüplerimizden destek aldığımız çok güzel bir birliktelik var. Sonuçta hem spora hem de gençlere yönelik bir bildiri ortaya çıkacak. Bu bildiri “Uygulamaları hem Başakşehir’de hem de Türkiye genelinde hayata geçirmeye çalışacağız. Daha önceki gençlik spor çalıştayımızda Türkiye’nin en büyük gençlik örgütü olan İstanbul Gençlik Örgütü’nün de görüşünü almıştık. Geçen yıl 155 bin gençle, bu yıl ise 200 bin gençle organize olduk. “İstanbul adına çok büyük bir organizasyona adım atmış olacağız. Bugün bu kongreden çok güzel fikirler bekliyoruz. Amacımız gençlerin gençlik konusundaki fikirlerini alıp gelecek yüzyıla birlikte hazırlanmak. Bu kongre ve çalıştayda emeği geçen kulüplerimize, öğretmenlerimize ve grubumuza teşekkür ediyorum” dedi. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu