Ekonomi

Türkiye’de En Çok Şubeye Sahip 12 Büyük Marka

Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış birçok marka var. Birçok şubesi bulunan markaları sizler için derledik. Zincir marketlerden en popüler giyim mağazalarına kadar Türkiye’nin dört bir yanında şube açan markaları merak ediyorsanız içeriğe hoş geldiniz!

1.A101

Türkiye’nin dört bir yanına yayılan A101’in 81 ilde şubesi bulunuyor. En yaygın zincir market olan A101’de hem ucuz hem de kaliteli ürünler bulunmaktadır. 2022 yılı itibarıyla 12.200 şubesi bulunan A101, en çok şubeye sahip zincir marketler arasında ilk sırada yer alıyor.

2.BIM

BİM, A101’i takip ediyor. 10.370 şubesi bulunan BİM, 1995 yılında sadece 21 mağazayla faaliyetlerine başlamıştır. Yüksek kaliteyi uygun fiyata satmayı misyon edinen bu firma, Türkiye’de istikrarlı büyüyen firmalardan biridir. ?

3. ŞOK

Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veren bir diğer zincir market ise ŞOK’tur. 10.281’den fazla mağazanın yer aldığı ŞOK pazarlarında tüm temel ihtiyaçları bulmak mümkün. ŞOK, Türkiye’nin en çok şubeye sahip 3. zincir marketidir.

4.Migros

Migros kaliteli ürünleriyle herkesin alışveriş yaptığı zincir marketlerden biridir. Migros’un Türkiye’de 3.050 mağazası bulunuyor. 81 ile yayılan Migros, perakende sektörünün öncülerindendir. ?

5. Piyasayı Seçin

2014 yılında Bizim Toptan adıyla faaliyete geçen ve 2016 yılında Seç Market adını alan bu şirketin 81 ilde 2.500’ün üzerinde mağazası bulunuyor. Seç Market, mahalle esnafının sıcaklığında, aradığınız tüm temel ürünleri bulabileceğiniz bir zincir market.

6. Kommagene

Çiğ köfte denilince akla ilk gelen Komagene’nin Türkiye’nin 81 ilinde 2.438 şubesi bulunuyor. Lezzetli ve kaliteli çiğ köfte yemek isteyenlerin vazgeçilmez yemeği Komagene, Türkiye geneline yayılmaya devam ediyor.

7. Ekomini

2012 yılından beri faaliyet gösteren Ekomini her geçen gün büyüyen bir markadır. Ekomini, 2.000’den fazla mağazasıyla neredeyse tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir pazar.

8. Tarım Kredisi

Tarım Kredi, Türkiye genelinde 1.500’ü aşkın mağazasıyla uygun fiyatlarıyla tüketicilerin favori marketleri arasında yer alıyor. Kaliteyi ve ucuzluğu bir arada sunan Tarım Kredi marketleri en çok şubeye sahip büyük markalardan biridir. ?

9. Burger King

1995 yılında Türkiye’de hizmet vermeye başlayan Burger King, en popüler fast food markalarından biridir. Ülke çapında 700’ü aşkın restoranıyla ‘alevli ızgaranın kralı’ Burger King, istikrarlı büyümesini sürdürüyor. ?

10.Starbucks

Kahve tutkunlarının uğrak noktası olan Starbucks, soğuk ve sıcak kahveleriyle herkesin favori mekanlarından biri. Türkiye’de oldukça popüler olan Starbucks’ın ülke genelinde 562 şubesi bulunmaktadır.

11.LC Waikiki

Giyim sektörünün en fazla şubeye sahip olan mağazalarından biri olan LC Waikiki, hem Türkiye’de hem de dünyada çok sayıda şubesi bulunan mağazalardan biri. ‘İyi giyinmek herkesin hakkıdır’ misyonuyla yola çıkan LC Waikiki’nin Türkiye’de 540 mağazası bulunuyor. ?

12. Domino’s Pizza

Dünyanın en büyük eve teslim pizza zinciri Domino’s, Türkiye’de gıda sektörünün en fazla şubeye sahip zincirlerinden biridir. Türkiye’de ilk şubesini 1996 yılında açan Domino’s, hem dünyanın hem de Türkiye’nin en yaygın pizzacılarından biridir. Türkiye’de 530 şubesi bulunan Domino’s, lezzetli pizzalarını bizlere sunmaya devam ediyor. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu