Haber

Türkiye’deki seçimlere Balkanlardan büyük ilgi

Türkiye’deki seçimlere Balkanlardan büyük ilgi

Makedonya, Bulgaristan, Yunanistan, Kosova ve Arnavutluk’ta yaşayan tüm Müslümanlar Türkiye’de Pazar günü yapılacak seçimler için dua ediyor.

İSTANBUL – Balkanlar’da yaşayan Müslümanlar, Pazar günü Türkiye’de yapılacak seçimleri merakla bekliyor. Türkiye’nin geleceği için dua ediyorlar.

Makedonya’da yaşadığı bir anını anlatan Kırçovalılar Derneği Başkanı Nusret Aras, Türkiye’nin Müslüman azınlığın umudu olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Radoviç’in köylerine gittik. Yörük Türk köyleriydi. İlk defa gittiğim Buçim adlı bir köyde genç bir imam abimiz vardı. ‘İstanbul’a gidiyorum yetkililere bir diyeceğin var mı? ? Türkiye Cumhuriyeti’nden bir şey istiyor musunuz? Bir şey var mı?’ diye sordum, “Abi 15 Temmuz gecesi uyuyamadık. Sabaha kadar dua ettik. Ayağınız kırılırsa bizim belimiz burada kırılır” çok muhtaç. İnsanlar gelip görsün anlasın” dedi.

Bursa Büyükşehir, Osmangazi ve Bayrampaşa Belediyeleri her yıl Balkanlar’da sünnet cemiyetleri, ramazan ve kurban bayramlarında iftarlar için yardım dağıtımları yapıyor. Kızılay, Balkanlar’da ihtiyaç sahibi Müslümanlara yardım ulaştırıyor. Kırçoovalılar Derneği Başkanı Nusret Aras, “Türkiye konusunda Balkan ülkelerinde yaşayan tüm Müslümanlar Türkiye’yi takip ediyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu