Haber

Yunanistan Başbakanı Miçotakis’ten İsrail’e tepki: Açıkça söylüyorum…

Yunanistan Parlamentosu’nda konuşan Kyriakos Mitsotakis, ilk andan itibaren Yunanistan’ın kendini savunma hakkını destekleyen İsrail’in bunu yaparken uluslararası hukuku ve uluslararası insan haklarını da dikkate alması gerektiğini kaydetti.

“İNSANİ ARAMA” İÇİN TEKRARLANAN DAVET

Miçotakis, Yunanistan’ın Gazze’de insani koridorlar açması ve çatışmaları önlemesi gerektiğini söyledi. insani duraklama” yandaki görüşlerini tekrarladı.

“SALDIRI SINIRLARIN ÇOK ÖTESİNDE BİR BOYUTA ULAŞTI”

Mitsotakis, Gazze’de medya kuruluşlarının gördüğü görüntülerin trajik olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi: İsrail’in uğradığı saldırıya tepki olarak makul sayılabilecek düzeyin çok ötesinde bir boyuta ulaşan saldırı nedeniyle binlerce insan ve çocuğun hayatını kaybettiğini açıkça söylüyorum.“dedi.

BM’DEKİ ÖZET OYUNUN SEBEPİNİ “YUNANİSTAN’IN ÇIKARLARI” OLARAK AÇIKLADI

Yunanistan’ın Filistin meselesine iki devletli siyasi çözüm konusunda ısrar ettiğini vurgulayan Miçotakis, Yunanistan’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda Gazze’de ateşkes çağrısı yapan karar taslağına karşı oy kullanmaktan kaçınmasının nedeninin tasarının ” dengeliBunun var olmadığını ve Yunanistan’ın ulusal çıkarlarıyla örtüşmediğini savundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu