Teknoloji

Google’a yağan şikayetlerin arkasında kim var? Gerçek Musk mı yoksa sahte Musk mı?

Musk oldukça geniş bir takipçi kitlesine sahip olduğundan, yayınladığı mem’ler Twitter’ın çok ötesinde dolaşıyor. Bu, bazı ‘girişimcilere’ Musk’ın memlerini tişörtlere ve diğer eserlere yazdıran ve bunları işleri için kullanan stoksuz satış hizmetleri kurmaları için ilham veriyor.

Öyle ki, Musk’ın memleriyle süslenmiş baskılı tişörtler artık çeşitli online mağazalarda satılıyor ve bu tür ürünlere yoğun bir talep var.

Ama şimdi, Elon Musk Son günlerde erkek olduğunu iddia eden bir kişinin Google’a bu tür eserlerin kaldırılmasını talep eden bildirimler yağdırdığı ortaya çıktı. Talepler, arama motorunu teknoloji milyarderi tarafından paylaşılan memlerle süslenmiş tişört listelerini kaldırmaya çağırıyor. Eşit Tesla AI GünüGömleğinin bir kopyası da şikayetler arasında.

Elon Musk net olmasa da ortada bir dolandırıcı olma ihtimali yüksek görünüyor. Ama öte yandan bu çevrimiçi oynamak“Ayrıca, yedi Musk’ın adını daha geniş bir kitleye duyurma girişimi olabilir.

Şu anda DMCA, Google’dan telif hakkı ihlalinde bulunan tişörtlerin ilgili kişilerini arama sonuçlarından kaldırması için yoğun talepler alıyor. Hatta taleplerden birinde ‘Musk’ lakaplı biri, ‘kendi’ tweet’lerinden birine atıfta bulundu. “Aşağıdaki siteler telif hakkımı çaldılar ve bunları satma hakları yok, lütfen aşağıdaki bağlantıları arama sonuçlarından kaldırın” o da yazdı. Bakalım sonuç ne olacak?

haber-alaca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu