Haber

İnce, Kılıçdaroğlu ile görüştü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Taşra Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’yi ziyaret etti.

Saat 17.00’de başlayan ve yaklaşık bir saat süren görüşmede Kılıçdaroğlu’na CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay ve Özgür Özel eşlik etti.

Vatan Partisi Genel Merkezi’ndeki görüşme sonunda Kılıçdaroğlu ve İnce basın açıklaması yaptı.

Birinci söze katılan CHP lideri Kılıçdaroğlu, kabulü için Memleket Partisi Genel Başkanı İnce’ye teşekkür ederek, “Doğal olarak deprem bölgesi dahil birçok sorunu görüştük. Yaşanan sorunların analizini de konuştuk… Özetle; Halil İbrahim’in sofrasını büyütmeye çalışıyoruz.Birlikte olmaya çalışıyoruz, birlikte olmaya çalışıyoruz… Yaşadığımız sorunlar bireysel meselelerin çok ötesinde ve tabii ki İnce Bey de en az onun kadar duyarlı. Ben Türkiye’nin sorunlarıyla ilgiliyim, Türkiye’nin sorunlarıyla ilgiliyim. Benim görevim hem Sayın İnce’nin görevidir” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun ardından söz alan Muharrem İnce şunları söyledi:

“Siyasette ittifaklar olmalı ama çıkarlar değil prensipler ittifakı olmalı. İlkelerimiz bellidir. Tek Atatürk’ü tartıştırmıyoruz, iki teröre uzağız. Kadın haklarına bağlıyız. Mülteci ve sığınmacıları Türkiye’ye geri göndermekte kararlıyız.Terörden uzağız.PKK,FETÖ,DAİŞ,DHKPC,Hizbullah olsun teröre karşıyız.Bu duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz.Bu ülkeyi ayağa kaldırabiliriz. Yine inandığımız bir şey var: Erdoğan gitmeli.Bu Erdoğan gitmeli. Bu Erdoğan yorgun, kibirli. Akla, bilime, hukuka inanmaz. Bu ülkeyi 5 dakika bile yönetmesin. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

İnce, “Adaylıktan çekilecek misin?” sorusuna, “Hayır, öyle bir şey söylemedim” yanıtını verdi.

DW,ANKA/TY,BK

DW Türkçe’ye sansürsüz nasıl erişebilirim?

haber-bayindir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu