Haber

İsrail Genelkurmay Başkanı’ndan Mahmud Abbas yönetimine övgü dolu sözler

Haaretz gazetesinin haberine göre Halevi, İsrail Parlamentosu Dışişleri ve Güvenlik Komitesi üyeleri ile üst düzey İsrailli yetkililerin Tel Aviv’de katıldığı toplantıda konuşma yaptı.

Halevi, toplantıda hazır bulunan aşırı sağ koalisyon hükümeti milletvekilleri Zvi Sukkot ve Limor Son Har-Melech’in İsrail ordusunun Batı Şeria’daki tutumuna karşı yaptığı konuşmalara yanıt verdi.

“FİLİSTİNLİLER ZEYTİN TOPLAYARAK İSRAİL’DEN İSTİHBARAT TOPLUYORLAR”

Aşırı sağcı milletvekili Sukkot, Filistinlilerin zeytin hasadının çevredeki Yahudi yerleşim birimleri için tehlike oluşturduğunu ve İsrail ordusunun hasatı engellemesi gerektiğini savunarak, Filistinlilerin hasat yaparak yerleşim yerlerine yönelik olası saldırılara karşı istihbarat topladıklarını öne sürdü.

Halevi, Filistinliler” Hasat işleminin tamamı askeri gözetim altında gerçekleştirildi.Zeytinliklerin hasadını yapmaya gelen Filistinlilerin Yahudi yerleşim birimlerine tehdit oluşturmadığını söyledi.

Halevi, aşırı sağcı milletvekili Har-Melech’in ordunun Batı Şeria’daki faaliyetlerine yönelik eleştirisine, İsrail ordusunun ” Batı Şeria’nın sakin bir cephe olarak korunması“istiyorum ve” Zaten yeterince geniş olan savaşta yeni bir cephe oluşturmak istemedi.” o cevapladı.

HAMAS’A DESTEK GÖSTERİLERİNİ ENGELLEYEN ABBAS REJİMİNE ÖVGÜ

Halevi” Filistin Yönetimi, Hamas’ı destekleyen gösterileri ve onun İsrailli sivillere yönelik son saldırılarını önlemek için son haftalarda yoğun bir şekilde çalışıyor.” söylenmiş.

Har-Melech, Halevi’nin açıklamasına, ABD yönetiminin de Batı Şeria’da sükunet istediğini ve Filistin yönetimine zarar verilmemesi gerektiğini belirterek yanıt verdi. Kim olduğumuzu unuttuk ve sık sık ‘Yahudi olmayanlar (Yahudi olmayanlar) ne diyecek?’ diye düşünüyoruz.” diye tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu