Haber

Terkoğlu: ‘Yargıda sıkıntınız varsa Abdullah Çetinkaya çözer’ diyorlar

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, yazısında bürokrasiden yargıya kadar pek çok ismin yakından tanıdığı Abdullah Çetinkaya ismine dikkat çekerek şunları söyledi: “Çetinkaya’nın Ankara’da konuşulan bir itibarı var. “‘Yargıda, özellikle de Yargıtay’da sorununuz varsa Abdullah Çetinkaya çözer’ diyorlar.”

Urfalı iş adamı olarak tanınan Çetinkaya’nın yıllar içinde değişen pozisyonlarını anlatan Terkoğlu, sosyal medya paylaşımlarında Çetinkaya’nın yüksek yargı üzerindeki etkisine dikkat çekti. Terkoğlu, HSK’lılarla tatile çıkan, tribünlerde birlikte maç izleyen, ikramlarda bulunan ve sıklıkla aynı karede poz veren Çetinkaya’nın ofisinin yüksek yargının buluşma yeri olduğunu yazarak, Yargıtay Başkanı Can Atalay’ı hatırlattı. karar.

‘DOSYALARINIZI ALMAZSANIZ SORUN OLMAZ’

Terkoğlu, “Anayasa Mahkemesi üyelerinden Adalet Bakanlığı bürokratlarına, Yargıtay üyelerinden başsavcılara, HSK’nın kritik isimlerine kadar pek çok akrabası kendisine yakın” dedi.

“Çetinkaya’nın Ankara’da konuşulan bir şöhreti var. ‘Yargıda, özellikle Yargıtay’da bir sorununuz varsa Abdullah Çetinkaya çözer’ diyorlar. Hayır, belgelerinizi getirmezseniz sorun olmaz. Okusa bile hukukçu olmadığı için anlayamaz. Numarasını verirseniz belgelerinizi bulur, sorunlarınızı çözer diyorlar.

Bu yüzden Abdullah Çetinkaya’nın yerinde olmak isterim. ‘Yanlış yaptın Can Atalay, Anayasa Mahkemesi’ne değil bana gelmeliydin’ derdim. O zaman Anayasa Mahkemesinin yapamadığını yapıp belgeyi bir çırpıda çözerdim. Böylece devleti krize sokan yargı çatışması hiçbir zaman ortaya çıkmayacaktı. Ülkeye de faydalı olacağım. Allah, kendisine yardım eden ve hayatlarını kolaylaştıran kullarını da sever. Kader beni daha güçlü, kalbimi daha cömert yapacaktı. “Yargı mensubu olan ve ülkeye faydalı olan arkadaşlarıma da hediyeler alır, onları tatile götürürdüm.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu