Haber

Ümraniyespor CEO’luğuna eski futbolcu Nicolas Anelka’yı atadı

Trendyol 1. Lig gruplarından Ümraniye Spor’un CEO pozisyonu için anlaştığı eski Fransız futbolcu Nicolas Anelka, kendisini 1 yıllığına kırmızı-beyazlılara bağlayan sözleşmeye imza attı.

Ümraniyespor Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine Nicolas Anelka’nın yanı sıra Ümraniyespor Başkanı Ömür Aydın ve kulübün sportif direktörü İbrahim Dağaşan da katıldı.

Konuşmasına çok keyifli geçtiğini ve amaçlı bir geziye çıktığını belirterek başlayan Anelka, Ümraniyespor’un gelişimini görmeyi sabırsızlıkla beklediğini vurgulayarak, “Bu çerçevede yapılacak çok iş olduğunu düşünüyorum. Kulübün felsefesi ve düşüncesi. Tecrübelerim ve deneyimlerimle Ümraniyespor’a ve Türk futboluna bir şeyler katabilmeyi umuyorum. Çocukları çok seviyorum.” “Çok seviyorum, altyapıyı çok seviyorum. Burada bulunmamın sebeplerinden biri de genç futbolcuları keşfedip Türk futboluna kazandırmak. Bunu yapabileceğimize inanıyorum.” dedi.

Türk futbolunun zihinsel olarak gelişmesi gerektiğinin altını çizen Anelka, şöyle devam etti:

“Daha iyisini, daha fazlasını yapabileceğimize inanıyorum. Kolay olmayacak, çok çalışmamız lazım. Ama başaracağımıza eminim. Sabırlı olmamız lazım. Buraya uzun vadeli planlar için geldim. Eminim. Hedeflere ulaşacağımıza inanıyorum. Ümraniyespor olarak Süper Lig’e çıkmak için çok istekliyiz. Önümüzdeki 5 maç bizim için çok önemli. Bu maçlara iyi konsantre olmamız lazım. Sonrasında neler olacağını hep birlikte göreceğiz. Kolay olmayacak ama başaracağız.”

“İnsanlar beni tanıyorsa Türkiye’yi ne kadar sevdiğimi bilirler.”

Planlarını gerçekleştirmek istediğini belirten Nicolas Anelka, “Ümraniyespor’un CEO’su olmak benim için büyük bir hedefti. Şu anda olmak istediğim yerdeyim. İstanbul’dayım, Türkiye’deyim. Türkiye’yi çok seviyorum. İnsanlar beni tanırsa Türkiye’yi sevecekler.” Seni ne kadar sevdiğimi biliyorlar.” açıklamasını yaptı.

Fenerbahçe’de forma giydiği dönemde önemli yıldızların Türkiye’de olduğu hatırlatılan Anelka, bu durumun değişmediğinin altını çizerek şöyle konuştu:

“Hala çok büyük isimlerin Türkiye’ye geldiğini görüyorum ve bundan çok mutluyum. Bu Türk futbolunun çıtasını yükseltiyor. Süper Lig’in kalitesi açısından yurt dışında da iyi bir imaj sağlıyor. Dünyanın ve Avrupa’nın büyük oyuncuları.” “İsimler getireceğini gösteriyor. Türkiye’de ve Süper Lig’de her zaman kalite vardı. Büyük isimlerin gelmesine şaşırmıyorum, böyle devam edecek.”

Ümraniyespor’un sahip olduğu genç oyuncuları değerlendirmek istediğini ve altyapıdaki isimleri üst sıralara taşımanın önemli olduğunu belirten Anelka, “Tabii ki Fransa’daki altyapıyı ve akademileri ezbere biliyorum. Bu da aslında bir tanesi. Gelişmenin nedenleri arasında şunlar yer alıyor: Ben ilişkiyi çok iyi yapabilen biriyim. Biraz zaman alacak. “Şu ana kadar yeterince mesaj aldım, birçok oyuncu bize katılmak istiyor. Ama her şeyin bir zamanı vardır. Gözlem yapmak için buradayım. Teknik direktör olmadığım için antrenörle de görüşmem gerekiyor. Teknik direktörle görüşeceğim ve transferde hangi pozisyonlara ihtiyacı olduğunu öğreneceğim. Ona göre değerlendirme yapacağız.” dedi.

Hayallerinden birinin teknik direktör olmak olduğunu belirten Anelka, “Ancak CEO olarak görevimi daha çok sahipleniyorum. Fikirlerimi hayata geçirmek ve kulübü zirveye taşımak adına bu görev daha değerli. farklı bir rol.” değerlendirmesini yaptı.

Ömür Aydın: “Anelka geçmişteki başarılarıyla bize ilham verecek bir isim”

Ümraniyespor Kulübü Başkanı Ömür Aydın, Anelka ile anlaşmaya varmadan önce proje oluşturduklarını belirtti.

Yönetici olarak hayal kurmaları gerektiğini vurgulayan Aydın, şöyle konuştu:

“Hayalleri ideallere, vizyonlara dönüştürmek zorundayız. Biz Ümraniyespor olarak futbolu sadece 90 dakikadan ibaret görmüyoruz. En iyi tesisleri kurabilirsiniz, en iyi ekipmanlara sahip olabilirsiniz ama içini bir kültürle doldurmadığınız sürece bunun bir önemi yok. Bu anlamda, etik ve adil bir yapıyla spor yönetimini bunun etrafında bir fikir ortaya koyduk, yönetim sürdürülebilir olmalı, biz geliriz, gideriz ama kim gelirse gelsin yapı taşları yerinden oynatılmamalı, ayrıca spor başarıları da sağlanamaz. Bu bağlamda Nicolas Anelka’ya CEO pozisyonunu teklif ettik. Biz de bunu düşünüyoruz. Amaç bu fikri hayata geçirmekti. Anelka ile birlikte Ümraniyespor’un dünya standartlarında bir bakış açısına sahip olmasını hedefledik. Muazzam bir kişiliğe sahip. Anelka’nın profesyonelliğinden aldığı ilham bize altyapıdaki en genç yaş grubundan A takıma kadar herkesi kapsayan bir kültürle hareket etme fırsatını verdi ve uzun vadede önemli ilerlemeler kaydedecektir. Anelka’ya bu ideale inandığı ve başarılarını bize aktarmak için burada olduğu için teşekkür ederiz. “Ümraniyespor’a ve Türk sporuna hayırlı olsun.”

Sahalar, stadyumlar yaparak bir şey olamayacağını, yapılan işe ruhun da eklenmesi gerektiğini belirten Aydın, “Anelka geçmişte yaşadığı başarılarla bize ilham verecek bir isim. Profesyonel bakış açısı ve dünyadaki deneyimleri Kulüpler çok değerli. Kulübe katacağı çok şeyin olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Anelka’nın geliş sürecine ilişkin konuşan Aydın, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu bir ekip işidir. Bu bir birliktelik, yolda yürüme hikayesidir. Bizler yolun sonundaki sonuca değil, yürüdüğümüz yolun keyifliliğine aşık olan insanlarız. Öğretmen Fatih Terim, futbol ve bilimin birlikte yürümesi gerektiğini söyledi. Masada pek çok isim vardı ama onlar da bu fikre tamamen bağlıydılar.” Uymadı. Anelka, tüm Türkiye’nin sevdiği bir isim olarak öne çıktı. Ben de Anelka’ya ‘Bizimle futbolu değiştirmeye var mısın?’ dedim. Dedim ve sonunda buradayız.”

Açıklamaların ardından Nicolas Anelka, kendisini 1 yıllık Ümraniyespor’a bağlayan sözleşmeye imza attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu